W sobotę, 19 listopada o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Górze Kalwarii odbędzie się koncert Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie pod dyrekcją Tomasza Hynka.
Chór Akademicki SGH to mieszany zespół śpiewaczy o klasycznym układzie – sopran, alt, tenor, bas. Jego historia sięga lat 60-tych, ale obecny zespół prowadzony przez Tomasza Hynka i Martę Jakubiec powstał w 1993 roku. Repertuar chóru tworzą utwory kompozytorów klasycznych, a także muzyka współczesna. Zespół wykonuje kompozycje muzyki religijnej, negro spirituals, muzykę świecką oraz opracowane przez dyrygenta transkrypcje muzyki pop.
W programie listopadowego koncertu w Górze Kalwarii znajdą się utwory Wacława z Szamotuł, Jacobusa Handla-Gallusa, Felixa Mendelssohna-Bartholdego, Stanisława Moniuszki, Romualda Twardowskiego, Arvo Pärta, Uroša Kreka, The Beatles, Pawła Kukiza, Stanisława Soyki, Aleksandra Bema, Freddie’ego Mercury’ego.
Koncert organizowany jest przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w ramach trwającego od 2001 roku projektu „Mazowsze w koronie”. Jest to cykl wieczorów muzycznych mających miejsce w mazowieckich zabytkach architektury sakralnej i świeckiej. W Górze Kalwarii taki wieczór odbędzie się po raz piąty. Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii współpracuje z Centrum jako stały partner projektu „Mazowsze w Koronie” od 2006 roku. Obecny koncert jest piątą tego typu imprezą. Jego współorganizatorem obok OK jest parafia pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.
Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów. Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola