W najbliższą niedzielę 20 listopada zapraszamy na miejski rynek, gdzie w godz. 12:30 – 16:30 odbędzie się ekologiczna impreza pod hasłem przewodnim „Zadbajmy o zwierzęta zimą".
W programie znajdą się warsztaty ekologiczne oraz wspaniała zabawa, a na zakończenie wspólne puszczanie kolorowych lampionów do nieba. Na rynku będzie można nabyć torby ekologiczne oraz lampiony, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt.
Imprezy pod nazwą "Eko-Niedzieli" organizowane są przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną oraz Fundację Eco Choice. Eko-Niedziela to cykl imprez - warsztatów ekologicznych wspierających działania w kierunku upowszechniania, wśród dzieci, młodzieży i mieszkańców, nawyków zdrowego stylu życia w duchu dbałości o środowisko naturalne w ramach Programu Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej EkoSportoEdukacja. Imprezy są organizowane w jedną niedzielę każdego miesiąca, a tematyka warsztatów nawiązuje do odpowiedniej pory roku czy obchodzonych świąt związanych z ochroną środowiska.
Partnerzy imprezy: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Nadleśnictwo Chojnów, Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON”, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno Sp. z o. o.
Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów. Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola