23 czerwca na terenie Nadleśnictwa Chojnów odbędzie się druga edycja Biegu Natury – na rzecz dzieci z domów dziecka. Wystartować może każdy. Zgłoszenia należy dokonać on-line do 19 czerwca br.
Bieg Natury 2012 to kolejna z cyklu imprez, których ideą jest promocja aktywnego stylu życia i edukacja leśna. Celem tegorocznego Biegu jest zebranie środków finansowych na wakacyjne wyjazdy dzieci z domu dziecka w Zambrowie oraz na warsztaty edukacyjne dla dzieci z domów dziecka w Kozienicach i Białowieży.
– Sukces zeszłorocznego Biegu Natury sprawił, że w tym roku zabraliśmy się za przygotowania ze zdwojoną energią! Cieszy nas duże zainteresowanie imprezą, ale największą satysfakcję dają nam uśmiechnięte buzie dzieciaków z domów dziecka. To energia, która pozwala pokonać nawet najdłuższy z zaplanowanych na ten rok dystansów – mówi Izabela Staniszewski, prezes Polskiej Fundacji Sportu i Kultury.
Bieg odbędzie się na terenie Nadleśnictwa Chojnów, które jest współorganizatorem imprezy. Uczestnicy rozpoczną rywalizację o godz. 10.00 na polanie Zimne Doły. Najdłuższa trasa liczy 10 km. Krótsze dystanse to: 3 km, 1 km i 200 m, z tym że dwie ostatnie zostały zaplanowane z myślą o dzieciach i młodzieży. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.
Wszystkie przygotowania do imprezy prowadzone są przez wolontariuszy Akcji Reakcji, młodzieży gimnazjalnej pod opieką Polskiej Fundacji Sportu i Kultury. Zgłoszenia przyjmowane są on-line – należy wypełnić formularz na stronie internetowej www.biegnatury.pl i dokonać wpłaty (30 zł dorośli, 20 zł dzieci) do 19 czerwca br. W dniu zawodów zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie w Biurze Zawodów w godz. 9.00–10.30.
Polska Fundacja Sportu i Kultury łączy w swoich projektach kulturę i sport, biznes i edukację. Z biznesu czerpie przykłady, które mogą edukować, a kulturę i sport uważa za najlepsze płaszczyzny wymiany doświadczeń i wzajemnego czerpania inspiracji. Poza Biegiem Natury realizuje szereg innych projektów, o których można przeczytać na stronie http://sportikultura.org/.
Dodatkowych informacji udziela Agata Szewczyk – koordynator projektu:
e-mail: [email protected],
tel. 600 092 255
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Komentarz od redakcji:
Ciekawi jesteśmy, czy w biegu weźmie udział słynny ,,obrońca" lasów Chojnowskich i osoba potępiającą każdą inną możliwą formą ,,aktywności sportowej" w naszej gminie, radny Piotr Obłoza
Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów. Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola