Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Walne Plachandry Kociewskie - Piaseczno 25.08.18

 
Krótka relacja... Plachandry rozpoczęła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem proboszcza parafii Nowa Cerkiew k/Pelplina ks. kanonika Stanisława Borzyszkowskiego. Uczestnicy zjazdu Kociewiaków przeszli barwnym korowodem do Studzienki. Po drodze zatrzymali się przy cmentarzu, gdzie delegacja modliła się i złożyła kwiaty na grobie niezwykle zasłużonego regionalisty kociewskiego Jana Ejankowskiego. Przy Studzience uroczyście zainaugurowano I Walne Plachandry. Wśród honorowych gości byli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, poseł Kazimierz Smoliński, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Po raz pierwszy wręczono plachandrowe nagrody za promocję regionu: Ambasadora Kociewia oraz Perełki Kociewia. Kapituła zdecydowała w tajnym głosowaniu, że Ambasadorem Kociewia w 2018 roku wybrany został Wojciech Cejrowski. Natomiast to samo wyróżnienie w kategorii grupowej przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca „Modraki” z Pelplina. Oprócz głównego wyróżnienia Kapituła także przyznała tytuły „Perełka Kociewia”. Tutaj przyznać można było więcej niż jedno wyróżnienie, stąd laureatami zostały aż dwie osoby: Izabela Czogała oraz Patryk Podwojski. Po uroczystej inauguracji zjazdu Kociewiaków rozpoczął się XXV Przegląd Zespołów Folklorystycznych Kociewia im. Jana Ejankowskiego. Plachandrom towarzyszyły liczne konkursy, w tym rywalizacja reprezentacji trzech kociewskich powiatów: starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Bogaty program dopełnił gościnny występ zespołu z Białorusi oraz pelplińskiego zespołu Na cały Głos.

 


Radio Głos
 
Data pliku video: 2018-08-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola