Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bliklowie w Konstancinie

Data publikacji: 2018-11-03, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę, 10 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w Konstancińskim Domu Kultury w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina odbędzie się spotkanie "Bliklowie w Konstancinie". O historii najsłynniejszych warszawskich cukierników i o ich związkach z Konstancinem-Jeziorną opowiedzą przedstawiciele rodziny z przedsiębiorcą, mistrzem cukierniczym, informatykiem, profesorem nauk matematycznych Andrzejem Blikle na czele. Będą mu towarzyszyli żona Małgorzata Wróblewska-Blikle, syn Łukasz, synowa Małgorzata oraz wnuki Florentyna i Antoni. Bliklowie związali się z Konstancinem już w okresie międzywojennym. Przyjeżdżali tu wówczas na wakacje. Podczas wojny wynajmowali parter domu "Boża Wola", a potem, po wojnie, mieszkali naprzeciw kościoła w Konstancinie i w domu Pana

Pełna treść wiadomości na: naszepiaseczno.pl/news/108634/bliklowie-w-konstancinie
naszepiaseczno.pl, Źródło artykułu: naszepiaseczno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola