Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Projekty do budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 2017-08-07, Data modyfikacji: 2017-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Projekty do budżetu obywatelskiego

Z dniem 31 lipca 2017 r. zakończyła się weryfikacja projektów do Budżetu Obywatelskiego. Już we wrześniu pomysły zgłoszone przez mieszkańców zostaną poddane pod powszechne głosowanie.

W okresie od 8 maja do 11 czerwca zgłoszono łącznie 62 projekty, z których 34 przeszły pozytywną weryfikację. Większość projektów (82 proc.) zgłoszono za pomocą internetowego systemu piaseczno.budzet-obywatelski.org. Pozostałe zostały złożone na papierowych formularzach.

Głosowanie odbędzie się w oparciu o podział miasta na poszczególne obszary terytorialne. Każdy mieszkaniec Piaseczna będzie mógł zagłosować w jednym, wybranym obszarze terytorialnym.

Niestety, nie we wszystkich obszarach terytorialnych zgłoszono wystarczającą liczbę projektów, aby głosowanie się odbyło (szacunkowy koszt realizacji projektów był niższy niż kwota przeznaczona na dany obszar). Dlatego pomysłodawcy, którzy zgłosili projekty w obszarach Piaseczno Północ oraz Piaseczno Centrum I już dziś mogą cieszyć się, że ich projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

 

 

UMiG Piaseczno , Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP, Autor zdjęć: UMiG Piaseczno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola