Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Piaseczno, Memoriał Hańby cz.1

Data publikacji: 2013-01-27, Data modyfikacji: 2013-01-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Piaseczno, Memoriał Hańby cz.1

Drużyna występująca w Lidze Okręgowej, Kosa Kosntancin wygrała w XI edycji Memoriału im. Walentego Kazubka w piłce nożnej seniorów, nieoficjalnych mistrzostwach Powiatu Piaseczyńskiego. W finale pokonała gospodarzy zawodów, Jedność Żabieniec 4:1, lecz poza akcentem sportowym wiele się działo. Niestety.

Od rana 12 zespołów toczyło bój o to by móc uczestniczyć w fazie pucharowej zawodów. Obsada dopisała lecz nie do końca. Najpierw zrezygnowała najsilniejsza ekipa w naszym regionie, 4-ligowa Sparta Jazgarzew. Gdy wydawało się że już wszystko jest dopięte na ostatni guzik wtedy druga trzecia siła Ligi Okręgowej - Perła Złotokłos stworzyła sporo zamieszania mówiąc organizatorom że turniej zapowiada się na zbyt niskim poziomie. W zamian na ich miejsca skoczyły: Sparta Tarczyn oraz UMKS Piaseczno.

W fazie grupowej co i rusz dochodziło do niespodzianek. Najwięcej emocjo dostarczały mecze: Orła Baniocha z Spartą Tarczyn ( 3:4), Kosy Konstancin z Orłem ( 5:2 ), Skry Obory z RKS-em Mirków ( 2:3 ) oraz Laury Chylice ze Spartą Tarczyn ( również 3:2). Na pierwszych miejscach ze swoich grup wychodzili reprezentanci futbolu z Konstancina - Kosa która zdobyła 13 punktów i RKS Mirków o jedno oczko niżej. Pozostałe pozycje premiowane awansem trafiły do gospodarzy i sensacyjnie Walki Kosów która w pokonanym polu zostawiła m.in. UMKS Piaseczno, czy Skrę Obory.

 


Wiesz coś czego my nie wiemy?
Chcesz mieć swoją reklamę tutaj?

Napisz [email protected]
Zadzwoń 501 250 477

 


 

W półfinale skrzyżowały miecze: Jedność z RKS-em i Kosa z Walką. Podczas pierwszej potyczki gospodarze wzięli się od razu do ataku co poskutkowało dość łatwym z punktu osoby nie interesującej się najpopularniejszym sportem w Polsce 2:1. Natomiast bardziej senna atmosfera panowała podczas drugiego meczu gdzie klub stworzony przez Romana Koseckiego ledwo co pokonał Walkę Kosów 1:0.

Chwilę później rywale z tabeli A-Klasy: RKS Mirków oraz Walki Kosów spotkały się po raz drugi tego dnia. Tym razem o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne. Zapisani w protokole jako gospodarze zawodnicy reprezentujący Lesznowolę nie trafili ani razu przy dwóch celnych ,,Robotników" którzy tym samym stanęli na najniższym stopniu podium

Każdy z widzów którzy czekał w napięciu na wielki finał w którym zagrały ekipy Kosy Konstancin oraz Jedności Żabieniec raczej się nie zawiódł. Żywiołowa gra, szybkie przesunięcia ze środka na oba skrzydła, efektowne zagrania zamieniające się w skutek uboczny jakim było aż 5 bramek. Wynik tak naprawdę nie odwzorował jakości widowiska ( 4:1 dla Kosy ). Gratulujemy zwycięzcom a przede wszystkim tym którzy zmarnowali niedzielę by spędzić ją w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

W opracowaniu następne części artykuły z tego wydarzenia. Wtedy będzie można pojąć co się kryje pod tytułem newsa

 

DL, Źródło artykułu: Własne, Autor zdjęć: DL
 
Komentarze
Anonim   2013-02-02 18:21:43
nie było 3:1?
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola