Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Historia Mazowsza Ogniem Pisana

Data publikacji: 2019-05-25, Data modyfikacji: 2019-05-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Archeologia żywa na zamku w Czersku Historia to nie tylko królowie i rycerze, zbroje i miecze, bitwy i pojedynki. Tym razem zapraszamy na niezwykłą wędrówkę przez nasze dzieje śladami? ognia. Ujarzmienie i wykorzystanie tego żywiołu przez ludzi zmieniło świat. Na zamku w Czersku będzie można zobaczyć, co nasi przodkowie umieli zrobić przy pomocy ognia. Cały dziedziniec zamkowy zajmą warsztaty rzemieślników. Pokażemy zawody związane z obróbką materiałów dostępnych w średniowieczu i wytwarzaniem przedmiotów codziennego użytku ? z wykorzystaniem ognia. Na kolejnych stanowiskach będą prezentowane przez rzemieślników- rekonstruktorów procesy technologiczne wykorzystywane od pradawnych czasów. Będzie można zobaczyć: - pozyskiwanie żelaza za pomocą

Pełna treść wiadomości na: naszepiaseczno.pl/news/109052/historia-mazowsza-ogniem-pisana
naszepiaseczno.pl, Źródło artykułu: naszepiaseczno.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola