Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piaseczno: Nauczyciel liderem zmian

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Piaseczno: Nauczyciel liderem zmian

W szkołach na terenie gminy Piaseczno realizowane są projekty edukacyjne o wartości 1,4 mln zł w ramach wsparcia z europejskiego programu Erasmus+.

Jedną z placówek realizujących projekty jest Szkoła Podstawowa nr 3, gdzie od stycznia 2018 r. prowadzony jest projekt PO WER pt. „Nauczyciel liderem zmian jakości pracy szkoły i tworzenia jej europejskiego wymiaru.” Pozyskane zostało na niego dofinansowanie z UE w wysokości 37 214 EUR.

Nauczyciele się szkolą
W ramach projektu od czerwca do sierpnia tego roku pierwsza grupa ośmiu nauczycieli odbyła kursy za granicą. Jedna osoba szkoliła język niemiecki w Ratyzbonie, dwie doskonaliły język angielski w Edynburgu, a pięć uczestniczyło w kursach językowych i metodycznych w Dublinie. Wiedza i umiejętności zdobyte na tych kursach umożliwią dalszy rozwój zawodowy nauczycieli oraz prowadzenie zajęć z wykorzystaniem nowych metod. – Szkolenia prowadzone były na bardzo wysokim poziomie, a kurs był okazją do wymiany doświadczeń i poznania nauczycieli z całej Europy. Na zajęciach spotkaliśmy chociażby Kaidera Vardje z Estonii, który parę lat temu był koordynatorem współpracy partnerskiej Piaseczna i Harku – mówi Magdalena Wylezińska, uczestniczka kursu w Dublinie.

Ciekawsze zajęcia
Efektem szkoleń będzie rozszerzenie oferty edukacyjnej szkoły o ciekawe zajęcia, także na świetlicach szkolnych np. w języku angielskim. Oprócz głównego celu projektu czyli wyjazdów szkoleniowych, od początku stycznia 2018 realizowane są też inne zadania, m.in. przygotowanie językowe uczestników przed wyjazdami zagranicznymi, krajowe i międzynarodowe projekty eTwinning (jeden z nich został nagrodzony Europejską Odznaką Jakości), zorganizowanie obchodów Dnia Św. Patryka oraz Dnia Europejskiego na terenie szkoły. 

W nadchodzących miesiącach odbędą się kolejne ambitne przedsięwzięcia, m.in. projekt eTwinning na 100-lecie Niepodległej Polski i obchody Dnia Języków Obcych na terenie szkoły. Koordynator projektu pani Elżbieta Szulborska oraz uczestniczka mobilności pani Anna Ginda wystąpią również podczas międzynarodowej konferencji w Warszawie organizowanej przez MSCDN na temat innowacji. Nauczyciele Szkoły nr 3 w Piasecznie dążą do stworzenia placówki na europejskim poziomie. Zachęcamy do śledzenia relacji na blogu.

UMiG Piaseczno, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola