Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Góra Kalwaria: Order Uśmiechu

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Góra Kalwaria: Order Uśmiechu
Małgorzata Wieniawska, pediatra z Góry Kalwarii, 30 listopada 2018 roku otrzyma Order Kawalerów Uśmiechu.
Uroczystość wręczenia tego odznaczenia odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku, ul. Warszawska 17, gmina Góra Kalwaria. Początek uroczystości: godzina 9.00.
Małgorzata Wieniawska jest związana z Górą Kalwaria od lat 80., dokładnie od 1982 roku. Początkowo pracowała jako lekarz rodzinny, z czasem w specjalizacji pediatra. Bardzo szybko, zarówno jako lekarz, jak i człowiek, zyskała sympatię mieszkańców, a nade wszystko swoich małych pacjentów. W roku 2017 odznaczona przez mieszkańców Miasta i Gminy Góra Kalwaria tytułem „Zasłużony dla Góry Kalwarii”.
Zgodnie z życzeniem ponad 100 dzieci, które napisały listy do Kapituły Orderu Uśmiechu, by Orderem odznaczyć Panią Doktor Wieniawską, uruchomiona została procedura weryfikacji, czy przesłana propozycja nie została na dzieciach wymuszona.
Ostatecznie na posiedzeniu Plenarnym Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu w Rabce w dniu 16 czerwca 2018 roku Pani Doktor Wieniawska, jako jeden z 10 nowych Kawalerów, w towarzystwie m.in. Dominiki Kulczyk i Philipa Zimbardo, została nominowana do odznaczenia.
Odznaczenie wyjątkowe i jedyne na świecie. Najbardziej słoneczne. Przyznawane dorosłym przez dzieci. Przyznawane za pracę dla dzieci i z dziećmi, z sercem i uśmiechem. 
Rok 2018 jest dla Orderu Uśmiechu rokiem wyjątkowym – Order świętuje swoje 50- lecie. Zrodził się w Polsce w 1968 roku, a pierwsze odznaczenie, dzięki wsparciu dorosłych, dzieci mogły przyznać już w roku 1969. Od roku 1979 Order zyskał rangę międzynarodową.

Pani Doktor, witamy w gronie Kawalerów Orderu Uśmiechu!

UMiG Góra Kalwaria, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola