Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wyszukaj:
 
 
Ogłoszenia

"Broker edukacyjny - budujemy kapitał kariery", bezpłatne doradztwo edukacyjne

Data dodania: 2014-05-08
Kategoria: Edukacja » Pozostałe
 
Stowarzyszenie Spoza w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Piasecznie rozpoczęło rekrutację do pilotażowego projektu „Broker edukacyjny – budujemy kapitał kariery”. Projekt skierowanego jest do osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiecie piaseczyńskim. Niezależnie od swojego statusu na rynku pracy, osoby dorosłe, które chcą poszerzać kwalifikacje, zwiększać szanse na rynku pracy, czy rozwijać pasje i zainteresowania będą mogły skorzystać z bezpłatnych usług doradczych (brokeringu edukacyjnego). Zawód brokera edukacyjnego został zarejestrowany w naszym kraju w 2007 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Spoza. Zadaniem brokera edukacyjnego jest praca indywidualna z uczestniczkami i uczestnikami projektu, która polega na analizowaniu ich potrzeb i możliwości podjęcia dalszej edukacji, przygotowanego zgodnie z potrzebami rynku.
Zmieniające się trendy, wszechobecna reklama dotyczące szkoleń, kursów, czy szkół, oczekiwania innych w stosunku do danej osoby, często utrudniają podjęcie decyzji o dalszym kształceniu. Dotychczasowe doświadczenia zdobywane podczas spotkań z uczniami w powiecie piaseczyńskim dowodzą, że część młodzieży kończąc edukację na poziomie licealnym, nie wie w którym kierunku powinna się dalej kształcić. Podobne problemy obserwujemy wśród bezrobotnych, którzy szukają dla siebie miejsca na rynku pracy doszkalając się w różnych kierunkach, nie zawsze zgodnych z indywidualnymi predyspozycjami i potrzebami rynku.

W ramach projektu każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z:

- doradztwa edukacyjnego indywidualnego i grupowego,
- internetowej bazy ofert edukacyjnych,
- spotkań informacyjnych (np. dotyczących form kształcenia, zawodów przyszłości, zawodów deficytowych i nadwyżkowych),
- warsztatów motywacyjnych „Pierwszy krok”,
- warsztatów „Budujemy kapitał kariery”
- bezpośredniego spotkania z przedstawicielami instytucji szkoleniowych na targach ofert edukacyjnych organizowanych przez brokerów edukacyjnych w ramach projektu.

Uczestnictwo w projekcie nie oznacza konieczności skorzystania ze wszystkich proponowanych form wsparcia. Zaletą projektu jest dostosowanie liczby godzin doradztwa do indywidualnych potrzeb uczestników i uczestniczek (doradztwo grupowe i indywidualne). Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zapraszamy do uczestniczenia w projekcie.
Kontakt
Stowarzyszenie SPOZA
ul. Kniaziewicza 8
05-500 Piaseczno

tel. 505052514
l
mail: broker.edu@spoza.org.pl
katarzyna.rekrutacja@spoza.org.p

 

loading...
« powrót
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola