Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Piaseczno: Piaseczyńska Karta Mieszkańca

Data publikacji: 2018-01-29, Data modyfikacji: 2018-01-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Piaseczno: Piaseczyńska Karta Mieszkańca

Od 1 lutego 2018 roku rusza Program „Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca”. Skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie oraz dla członków ich rodzin.

Gmina Piaseczno jest dość specyficzna na tle kraju. W przeciwieństwie do innych samorządów walczących z niżem demograficznym, Piaseczno stara się nadążyć za wciąż rosnącymi potrzebami mieszkańców. Co roku gminie przybywa ich ok. 2000. Niestety, nie wszyscy są tu zameldowani i nie wszyscy zgłaszają w urzędzie skarbowym zmianę swojego miejsca zamieszkania. 

„Aby pokazać, że zależy nam na komforcie życia naszych mieszkańców i aby zmobilizować tych, którzy jeszcze nie zdecydowali się na rozliczanie swojego podatku na naszym terenie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca” – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis. „Oferta Karty powinna przekonać osoby niezdecydowane oraz dać pewne przywileje tym, którzy od lat płacą swój podatek w Piasecznie” – dodaje burmistrz.

Darmowe „eL-ki”

Na początek Program Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oferować będzie posiadaczom specjalnych kart elektronicznych darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach „L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno, na całej długości ich tras. 

Dodatkowo, na nośniku Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca będzie można zakodować bilet ZTM i używać tej karty tak, jak Warszawskiej Karty Miejskiej. Piaseczyńska Karta Mieszkańca stanowi formalnie uzgodniony z ZTM nośnik biletów długookresowych. Kartę będzie można doładować biletem długookresowym w dowolnym punkcie handlowym wyposażonym w terminal doładowujący WKM lub w jednym z biletomatów stacjonarnych bądź mobilnych i korzystać z niej tak jak z dotychczasowej karty zbliżeniowej.

Piaseczyńska Karta to również wygoda w korzystaniu z usług Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. Dzięki integracji danych umieszczonych na karcie z systemem informatycznym, zapisanie się do biblioteki i wypożyczanie książek będzie bardzo ułatwione.

Dla kogo Karta Mieszkańca

Aby skorzystać z oferty, którą proponuje Piaseczyńska Karta Mieszkańca, należy złożyć wniosek o jej wydanie. 

Przystępując do programu przez Internet do wypełnionego wniosku należy dołączyć aktualną fotografię oraz skan pierwszej strony zeznania podatkowego złożonego w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie (podczas osobistego składania wniosku będzie możliwość wykonania zdjęcia na miejscu). Po odbiór karty internauci musza przyjść osobiście do Referatu Obsługi Karty Mieszkańca przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie.

Składając wniosek osobiście, zameldowani mieszkańcy Gminy Piaseczno oświadczają, że rozliczają swój podatek dochodowy na jej terenie i dołączają aktualną fotografię. Karta w takim przypadku wydawana jest „od ręki”.

Z programu mogą skorzystać również osoby nie zameldowane na pobyt stały na terenie Gminy. W celu uzyskania karty, oprócz zdjęcia, muszą one okazać pierwszą stronę formularza PIT za poprzedni rok rozliczeniowy złożonego w piaseczyńskim Urzędzie Skarbowym. 
Dostarczona fotografia wraz z imieniem i nazwiskiem będzie nadrukowana na plastikową kartę posiadającą chip elektroniczny. Podczas osobistego składania wniosku będzie możliwość wykonania fotografii na miejscu lub jej zeskanowania. 

Kartę mogą otrzymać zarówno osoby dorosłe jak i dzieci, w imieniu których wniosek składają rodzice lub opiekunowie prawni.

Karta ważna będzie przez dwa lata – po tym okresie trzeba będzie przedłużyć jej ważność, składając nowy wniosek przez Internet lub osobiście. Karta wydawana będzie bezpłatnie.

Korzyści z kart od 1 marca

Aby rozładować kolejki, wydawanie kart rusza już od początku lutego, natomiast z Programu będzie można korzystać od 1 marca. Termin ten wynika bezpośrednio z umowy pomiędzy warszawskim ZTM a Gminą Piaseczno, ustalającej zasady współpracy przy organizowaniu transportu publicznego przez trzy najbliższe lata" – mówi Kierownik Referatu Obsługi Karty Mieszkańca Tomasz Pawlak.

Papierowe wnioski można również złożyć w Urzędzie Gminy przy ul. Kościuszki 5, ale wtedy trzeba będzie zdecydować, czy kartę odbierzemy osobiście w siedzibie Referatu przy ul. Puławskiej 5, czy Urząd ma ją wysłać pocztą na adres wskazany we wniosku – dodaje Kierownik Referatu.

Rozwój programu

Serdecznie zapraszamy firmy, punkty usługowe i sklepy z naszego terenu do włączenia swojej oferty rabatowej do programu Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Podmioty chcące przystąpić do programu prosimy o przesłanie na adres mailowy [email protected] zgłoszenia do programu zawierającego dane firmy oraz propozycję ulg i rabatów dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca. Po otrzymaniu maila Referat Obsługi Karty Mieszkańca skontaktuje się z Państwem w celu dalszych uzgodnień. 

Partner programu uprawniony będzie do skorzystania ze specjalnie przygotowanego pakietu promocyjno-reklamowego.

- Mamy nadzieję, że zaproponowany przez nas program przypadnie do gustu mieszkańcom i będą z niego chętnie korzystać. Chcemy aby jedna karta niosła za sobą wiele korzyści dla mieszkańców i dla gminy – wyjaśnia Burmistrz Zdzisław Lis.

jednostki samorządu terytorialnego, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
piaseczyński

Powiat piaseczyński – ten jeden z najbogatszych, a co za tym idzie najlepiej rozwijających się powiatów znajduje się w centralnej części województwa mazowieckiego, z siedzibą w Piasecznie. W obrębie powiatu znajduje się sześć gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Tarczyn, Lesznowola, Prażmów.

Tereny stanowią przede wszystkim użytki rolne. Dużą część stanowią także lasy. Łączna długość ośmiu pieszych szlaków turystycznych to aż 200 km. Istnieją tu również znakomite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Istnieją również oznakowane szklaki do konnych przejażdżek. Świadczy to tylko o tym, że w powiecie jest wiele do oglądania. Duże kompleksy leśne, wydmowe pagórki, skarpa Wisły, stawy i zalewy i nadrzeczne łąki zapewnią zapierające dech w piersiach widoki. Wśród zabytków trzeba wymienić XV-wieczny zamek w Czersku, liczne kościoły, ratusze, dworki, wiatraki i stare cmentarze. Na sportowców amatorów czekają kluby tenisowe i jeździeckie, a także spływy kajakowe na Wiśle. Również fani wędkowania poczują się usatysfakcjonowani. Wystarczy udać się na wypad do Zalesia Górnego, to właśnie tam znajduje się popularny ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola